Вибираємо гібриди сорго. Юкі
 • Скарбничка практичних рішень. Вибираємо гібриди сорго. Юкі.

    Сучасний  ринок посівного матеріалу сорго представлений  безліччю  гібридів та сортів як вітчизняної, так і зарубіжної селекції. Найкращими селекційними компаніями, що завоювали лани України, є представники декількох американських  та французька насіннєві компанії. Гібриди французької селекції вирізняються  великими волотями на високій ніжці , гарним зовнішнім виглядом та високою продуктивністю, але потребують вчасного збирання. Вони, на відміну від американських, мають відносно тонкі та високі стебла, що  схильні до вилягання.  Напротивагу, Американські селекційні програми спрямовані, насамперед, на підвищення пластичності та витривалості гібридів. Всі  гібриди сорго від ДП «Рейлін» - американської селекції,   гібриди зернового сорго короткого вегетаційного періоду, є ранньостиглими чи  середньоранніми, мають високу посухостійкість, підвищену холодостійкість та не схильні до вилягання. Характерною особливістю даних гібридів є міцне коротке стебло (не високорослі), середня ніжка волоті, а самі волоті за достигання розпадаються, що покращує їх просушування і прискорює збір врожаю.

  Одним з найперспективніших  зернових гібридів компанії «Рейлін» є ранньостиглий Юкі, що в пластичності перевершив відомий зерновий гібрид Прайм. Унікальність даного гібриду проявляється в його характеристиках:  остюкуватість волоті, що говорить про дуже високу посухостійкість і спроможність  ефективно запасати і використовувати вологу; здатність гібриду коректувати висоту наземної маси відносно запасів вологи в грунті;  підвищена  холодостійкість; стійкість до шкідників та хвороб;  невибагливість до грунтів.

  Зерновий гібрид Юкі  раннього строку дозрівання з вегетаційним періодом, що становить 90-100 днів. Стебло коротке, тому на його  формування  не витрачається зайва волога та поживні речовини. Волоть відкрита, добре провітрюється, в наслідок чого насіння швидко віддає вологу при дозріванні. Коефіцієнт кущення низький (2-3), за вузьких міжрядь кущиться слабо (1-2), що є важливою характеристикою для використання в пізніх чи повторних посівів. Гібрид витримує розумне загущення  без втрати продуктивності. Насіння світло коричневого кольору, легко обмолочується, але не осипається. За тривалого зберігання (5-8 років), насіння гібриду Юкі не втрачає посівних якостей: схожіть зберігається на рівні 96 -98%, а енергія проростання не менш як  90%, чим дивує науковців та агрономів.  Юкі рекомендується висівати на грунтах низької якості – супіщаних, малородючих та виснажених такими попередниками, як соняшник.  На відміну від традиційних гібридів зернового сорго, які потребують висівання в добре прогрітий грунт ( +15С), Юкі можна висівати раніше -  за температури грунту +12С і вище, що дуже важливо для південних регіонів та регіонів, що відносяться до зон ризикового землеробства, де лімітований запас грунтової вологи та кількість опадів.  За низьких запасів вологи гібрид утворює невисоку вегетативну масу і мало кущиться, а вологу використовує для формування волоті. Не було жодного випадку, коли б цей гібрид був без волоті. Він прощає агрономові багато технологічних помилок, а тому якнайкраще підходить для початківців без досвіду вирощування сорго. Завдяки генетичній стійкості гібрид слабо уражується попелицею. Насіння гібриду Юкі має потрійний захист завдяки комплексному протруюванню інсектицидом Круїзер, фунгіцидом Максим XL та антидотом  Концеп III . Препарат Круїзер захищає сходи від грунтових шкідників та попелиці і   стимулює розвиток кореневої системи.  Фунгіцид Максим XL захищає проростаюче насіння від хвороб, а антидот Концеп III дозволяє використовувати такі гербіциди, як Примекстра. До грунтів та живлення не вибагливий, але за формування належного агрофону та при забезпеченні поживними елементами (N90H60-90K40-60),  дає високі врожаї (більше 100 ц/га).  Часто виробники висівають Юкі в повторних посівах, але не пізніше середини червня. За пізніх посівів вузькі міжряддя сприяють низькій кущистості і, як наслідок – дружньому достиганню волотей. За появи падалиці соняшнику використовують гербіциди Пік та Приму. Десикацію пізніх посівів зазвичай не проводять. Перші заморозки гарно висушують рослину. Збирання починають за вологості насіння близько 20%. Базова вологість, при якій зерно сорго зберігається протягом довгого часу, становить 14%. В 2019 році Юкі був лідером продаж серед зернових гібридів. За складних погодних умов чи не критичних технологічних помилках – дає сталі врожаї. Тож, коли стає питання вибору гібриду зернового сорго, радимо звернути увагу на Юкі. За мінімальних зусиль Ви отримаєте якнайкращі результати!

  Гарних вам врожаїв!

   

   

   

   

25 листопада 2019

ДП Рейлін починає акцію для виробників сорго!

plant

Шановні виробники та партнери! Скористайтеся  пропозицією від ДП "Рейлін" - провідног...

ЧИТАТИ ДАЛІ

plant

Шановні виробники та патнери! ДП Рейлін вітає всіх із завершенням сезону! Щоб підтримати сільгосп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Підсумки жнивної кампанії 2019 року та перспективи 2020 року

plant

Скарбничка практичних рішень. Підсумки жнивної кампанії 2019 року та перспективи сезону 2020 року...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Сорго - на старті!

plant

Шановні сільгоспвиробники!  Команда ДП Рейлін вітає Вас з початком весни, а значить –...

ЧИТАТИ ДАЛІ