ЦВІТІННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ ФАЗИ.
 • ЦВІТІННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ ФАЗИ.

  СЛАБКІ ТА СИЛЬНІ СТОРОНИ.

  Сорго – основна хлібна культура в країнах Азії та Африки, крім того, на всіх континентах його вирощують для харчових, кормових і технічних цілей. Висока пластичність та адаптивність культури простежується на всіх етапах його росту й розвитку та вражає ідеальним пристосуванням рослини до несприятливих ґрунтово- кліматичних факторів.

  ДП «Рейлін» запрошує Вас на День Поля Сорго!

  Презентація нових гібридів зернового, цукрового та сорго-суданкових гібридів

  Дата проведення: 07 вересня 2017 року
  Місце проведення:
   готельному комплексі «ВЕРХОЛИ» с.Соснівка, Полтавський район, Полтавської області (354-й кілометр траси Київ-Харків)
  Деталі за телефонами: 044 522 21 21; 067 343 80 51; 067 502 9147

  Чекаємо саме на Вас!

  За сприятливих умов через два дні після виходу волоті починається цвітіння сорго. На полі цю фазу відмічають, коли зацвіте 50% рослин. У цей час ріст майже припиняється і рослиною зазвичай вже використано 60% NPK від загальної потреби в них

  Важливо! Залежно від групи стиглості гібридів цвітін- ня настає через 50–65 днів після появи сходів. Квітки від- криваються рано вранці, масово, за типом «вибуху», виді- ляючи при цьому велику кількість пилку. Завдяки тому, що під час цвітіння спостерігаються найнижчі температури повітря та його найвища вологість – зберігається висока фертильність пилку. Вже до 11-ї години цвітіння припиня- ється, а наступного ранку – відновлюється знову.

  Сорго – факультативна перехреснозапильна рослина. Доведено, що перезапилення відбувається між рослина- ми в межах свого гібрида вибірково, але за несприятли- вих погодних умов (висока температура повітря та низька його вологість) сорго здатне до запилення в межах однієї рослини, що підвищує ймовірність запліднення квітки. Взагалі, квітки у сорго двостатеві, але поодинокі односта- теві (чоловічі) квітки утворюють велику кількість додаткового пилку, що забезпечує запілення забудь-яких  умов.
  У межах волоті цвітіння відбувається зверху вниз і триває від 6 до 10 днів залежно від температури повітря. Що вищі температури повітря, то швидше проходить цвітіння й навпаки. Цвітіння закінчується заплідненням квітки та формуванням зернівки.

  Цікаво! Пізні цукрові безкитицеві гібриди сорго, що не утворюють волоті, мають вищі цукристість та соковитість стебел. В основу селекції цих гібридів покладено явище фо- топеріодизму, адже сорго, як типова рослина короткого дня не цвіте в умовах звичайного (16–17 год) освітлення.

  Увага! Особливої шкоди сорго може завдати просяний комарик. Хоча цей шкідник поширений не широко, забу- вати про нього не варто. Його імаго схоже на гессенську муху, розвивається в чотирьох поколіннях, відкладає яйця на колосові лусочки квіток під час цвітіння. Згодом відроджується личинка, яка проникає всередину квітки, виїдаючи її вміст. Коли квітка розкривається, личинки ви- падають назовні. За великої чисельності шкідників зерно не утворюється.

  Фактори, які впливають на запліднення сорго:

  - зниження температури повітря (нижче 16–15°С) під час цвітіння викликає череззерницю;

  - застосування пестицидів із високою фітотоксичністю під час формування волоті нерідко призводить до повної стерильності квіток.

  Поганий фітосанітарний стан поля, спричинений недотриманням сівозмін, може бути причиною ураження рос- лин сорго альтернаріозом. Воротами для інфекції може стати квітка. При цьому формується плюскле, неповноцінне зерно з так званим «чорним зародком».

  Отже, природа потурбувалася про сорго, наділивши його високою адаптивністю, стійкістю та пластичністю. Для отримання високих урожаїв господарю залишилося лише одне – не зашкодити безграмотним втручанням. І па- м’ятайте, там де не росте сорго – не ростиме нічого!

  Шановні виробники та партнери!

  Скористайтесь акційними цінами на високоякісний посівний матеріал сорго, що пропонує
  ДП «Рейлін» саме у літній період!
  Плануйте структуру посівних площ заздалегідь та отримайте значну економію коштів не втрачаючи в якості!

  8 (109) / 2017 27

  Щедрих вам урожаїв!

   

   

22 августа 2017

ДП «Рейлін» запрошує Вас на День Поля Сорго!

plant

ДП «Рейлін» запрошує директорів підприємств, агрономів та зоотехніків на День Поля Сорго...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Страхове, і не тільки, сорго

plant

Рід сорго об’єднує зернові, цукрові, соргосуданкові та віникові гібриди, що робить його уніве...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Сходи. На що звернути увагу. Поради від професіоналів.

plant

Головною умовою отримання дружних та сильних сходів сорго є оптимальні строки його сівби. Сорго...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Кущення та інтенсивний ріст – відповідальний період формування врожаю.

plant

НЕБЕЗПЕКИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ Фаза кущення – це один із найвідповідальніших періодів фо...

ЧИТАТИ ДАЛІ